You are currently viewing عمر مفید باتری گوشی | خرید باتری اورجینال | تکنیک تیم

عمر مفید باتری گوشی | خرید باتری اورجینال | تکنیک تیم

عمر مفید باتری گوشی: در این مقاله با شما هستیم تا مزایای تعویض باتری های موبایل یا گوشی های همراه را بررسی کنیم. تعمیرات موبایل تکنیک تیم  با داشتن تیمی فنی و مجرب در زمینه تعمیر گوشی های همراه اول آماده کلیه خدمات در تمامی کرج می باشد.

عمر مفید باتری گوشی | خرید باتری اورجینال | تکنیک تیم

در جهان امروزی باترهای لیتیومی یونی  انقللاب بزرگی را ایجاد کردند. در صنعت گوشی سازی با کاربذ زیادی روبرو شد و لی خوب در مورد این نوع از باتری ها مشکلاتی نیز وجود دارد و دارای ضعف های نیز می باشد. یکی از چیزهای که عمر باتری را کم می کند شارژ و دشارژ بیش از اندازه آن می باشد. یک از این علائم این می باشد که مداوم باید گوشی شما به شاژ باشد. باتری گوشی های موبایل را اگر بخواهیم که به شکل متوسط با چند بار شارژ و دشارژ عمر خود را ازدست می دهند  ۵۰۰ بار شارژ عمرشان به پایان می رسد و مجبور هستیم آن را تعویض نماییم.

مزایای تعویض باتری موبایل

در برخی از موارد کاربر فکر می کند که تعویض باتری موبایل کاری اشتباه می باشد ولی این تصور بسیار غلط می باشد و اگر باتری خراب شده را تعویض نکنید می تواند به بسیاری از نقاط گوشی لطمه بزند مانند صفحه نمایش برد و آی سی شارژ و… .

عمر مفید باتری گوشی | خرید باتری اورجینال | تکنیک تیم

نشانه های خراب شدن باتری موبایل

از نشانه های خراب شدن موبایل می توان چند مورد به شکل چشم گیری در بیشتر گوشی ها دیه شده است این موارد شامل :

  • خالی شدن زود به زود  شارژ گوشی همراه
  • خاموش شدن ناگهانی گوشی همراه حتی در شارژ بالا
  • دیر شارژ شدن
  •  باد کردن باتری

می توان با استفاده از اپلیکیشن های مخوص این کار نیز فهمید که عمر باتری تمام شده است یا نه. اگر متوجه یکی از نشانه های بالا و یا از طریق اپلیکیشن متوجه پایان طول عمر باتری خود شده اید باید در سریع ترین زمان ممکن گوشی خود را به نزد تعمیر کار خبره ای برده و آن را تعویض بنمایید. باید بدانید که حتماً گوشی خود را به دست افراد ناشی ندهید زیرا اولین کسی که گوشی شما را باز می کند سرنوشت آن را بدست گرفته و می تواند گوشی شما را سالم و یا آسیب بیشتری برساند. پس در انتخاب مراکز تعمیر گوشی دقت کنید.

دلایلی که باعث ضعیف شدن باتری می شود

در مورد باتری گوشی باید گفت که بهترین نسل های گوشی های همراه نیز روزی عمر باتری آنها به پایان رسیده و به مرور زمان ضعیف و ضعیف تر می شوند. منتها یک مواردی هست که اگر رعایت بشوند طول عمر باتری شما نیز زیاد می شود. یکی از چیزهای که قاتل باتری می باشد و شدت آسیب زدن به باتری را بیشتر می کند گرما می باشد.

گرما یکی از اصلی ترین چیزهای می باشد که باتری گوشی را از بین می برد. یک نکته را بدنیست بدانید که هر چه گرما بیشتر باشد عملکرد گوشی و باتری نیز پایین آمده و هر چه کمتر عملکرد و باتری گوشی بهتر می شود.

یکی دیگر از عوامل که باتری گوشی را ازبین می برد در حین شارژ از آن استفاده بشود این کار باعث ایجاد گرما ی زیاد در گوشی می شود و فشار زیادی را به باتری گوشی وارد می کند. حتی باعث این می شود که بدنه گوشی داغد کند و بسیار برای گوشی خطر ناک می باشد. و آسیب های زیادی را به گوشی و باتری گوشی می رساند که به مرور زمان خود را نشان می دهد.

نحوه تعویض باتری گوشی های همراه امروزی

در گوشی های امروزی به دلیل ان که گوشی ها را یک پارچه و یک دست می سازند و بدنه گوشی ها را کیپ می کنند دیگر کاربر نمی تواند باتری گوشی خود را تعویض نماید و این کار حتماً بدست متخصصی باید انجام شود. کاربر نباید به شکل خود سرانه اقدام به تعویض باتری این چنین گوشی های بکند.

یکی از نکاتی که در تعویض باتری باید در نظر داشته باشید که تعمیر کار باید از قطعات اصلی برای گوشی شما استفاده کند و نباید باتری غیر اصلی را بر روی گوشی شما نصب کند. دلیل اینکه باید باتری اصلی باشد این است که وقتی جنس غیر اصلی باشد آسیب های غیر قابل جبرانی را برای گوشی شما به وجود می آورد.

وقتی باتری را تعویض کردید و یا قصد تعویض آن را داشتید باید حتماً از مراکز مجاز این کار استفاده کنید تا برای شما باتری را نیز گارانتی کرده و با تضمین مرکز گوشی خود را به آنها واگذارا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید